Akordi za gitaruOznačite pesmu Preuzmite .pdf
Akordi u boji
Promena tonaliteta
AA#B ABH

Tyzee - Пишано е

Tyzee

Пишано е

E            A
Не барај мани, нема никој совршен
E                 B
Ако ме сакаш ваков каков што сум можеме
E              A
Да бидеме сами љубов да водиме
E                  B
Морав да кажам вака песнава за на радио е

E                
Може немам да ти дадам
A
Лимузини, гламур, живот
E                  B
За почеток ладен туш, секс, чипс и ладно пиво
E         A
Утре може 3Д кино, вечер на кафенце
E                  B
Ако не си љубоморна одма се зимаме

E    A      E
ООаааеее ја не верував у љубов
B                    E
Но после тебе различно е се
A     E
еее ти да бидш мајка
         B               E
На моите деца така пишано е
       A
така пишано е
      E
така пишано е
         B
така пишано е
           E   А
така пишано ееееее
Е
Ти да бидш мајка
         B               E
На моите деца така пишано е


Има и други нели високи позгодни
Има и други нели побогати префинети
Од тие усни ја као да сум надуван
Ко мало дете на сладолед се радувам

Ја нејќам други да се фини да се злато
Ти ме правиш среќен како кога Меси дава гол
Ти си гитара да знаев уште да свирам
Ќе свиркавме одамна али нека иде вака

ООаааеее ја не верував у љубов
Но после тебе различно е се
еее ти да бидш мајка
На моите деца така пишано е
така пишано е
така пишано е
така пишано е
Ти да бидш мајка
На моите деца така пишано е

Не ти треба ламба
Ја ќе бидам твојот Аладин
Ќе летаме без килим
Каде сакаш покажи ми
Со тебе душо сакам да го градам мојот дом
Владава дава евро квадрат раѓај слободно

ООаааеее ја не верував у љубов
Но после тебе различно е се
еее ти да бидш мајка
На моите деца така пишано е
 

<< Povratak