Akordi za gitaruOznačite pesmu Preuzmite .pdf
Akordi u boji
Promena tonaliteta
AA#B ABH

Energy Band & Gjoko Jovik - 1001 nok

Energy Band & Gjoko Jovik

1001 nok

1001 ноќ – Еnergy Bend
Intro:Dm Bb C Am x2

Dm
Има нешто во тебе
Gm7(Gm)
што те прави посебна
C
Секој сака да те има
Am
Сака да си негова
Dm
Кога ти ме допираш
Gm7(Gm)
Мене крв ми зоврива
C
Кога ти ме бакнуваш
Am7(Am)
Како вино опиваш 
Gm7(Gm)
Ништо не е случајно
Ref:
    Dm      Bb
Ништо не е случајно, сто сме Ноќва заедно
C           Am
Нека трае овој сон, 1001 Ноќ
    Dm      Bb
Ништо не е случајно, сто сме Ноќва заедно
C          Am
Нека трае овој сон, 1001 Ноќ

Dm Bb C Am x2

За тебе имам љубов
Ко за друга ни една
Ти си се што сакам
Под оваа месечина
Кога ти ме допираш
Мене крв ми зоврива
Кога ти ме бакнуваш
Како вино опиваш
Ништо не е случајно
 
Ништо не е случајно, сто сме Ноќва заедно
Нека трае овој сон, 1001 Ноќ
Ништо не е случајно, сто сме Ноќва заедно
Нека трае овој сон, 1001 Ноќ

by: TP

<< Povratak